Często spotykamy się z sytuacją nieprawidłowej daty i godziny w rejestratorach wideo. Dotyczy to szczególnie starszych systemów. Należy pamiętać, że nieprawidłowa data lub godzina na zapisie wideo, może mieć ostatecznie wpływ na odrzucenie takiego zapisu jako np.: dowód w sprawie. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę czy data i godzina w naszym rejestratorze jest prawidłowa.

Obecnie większość rejestratorów podłącza się do internetu, aby mieć zdalny podgląd np. na telefonie lub komputerze. To ułatwia sprawę ponieważ rejestrator może wówczas automatycznie synchronizować datę i godzinę z serwerami czasu tzw. serwerami NTP.

Największą trudność sprawia prawidłowe ustawienie przejścia na czas letni i zimowy. Tutaj pokażemy jak powinno być to ustawione.

Poniższy przykład został opisany na bazie rejestratora firmy BCS, ale większość ustawień znajduje się także w rejestratorach innych firm.

Aby wejść w ustawienia czasu należy zalogować się do swojego rejestratora. Następnie klikamy w ikonę SYSTEM w podmenu USTAWIENIA, potem OGÓLNE i Data&Czas

Bez względu na to czy nasze urządzenie jest podłączone do internetu czy nie zaznaczamy ptaszkiem opcję NTP (synchronizacja z serwerem czasu przez internet). Być może później podłączymy nasz rejestrator do sieci i zapomnimy o tej opcji.

W polu Serwer IP: wpisujemy następujący serwer czasu NTP - tempus1.gum.gov.pl

Dlaczego akurat ten? Jest to oficjalny serwer czasu w Polsce należący do Głównego Urzędu Miar służący do synchronizacji urządzeń.

Port: pozostawiamy bez zmian 123

Interwał: co ile minut ma nastąpić synchronizacja. 60 minut jest wystarczające, chyba że zależy nam na większej dokładności.

klikamy przycisk ZASTOSUJ

Teraz zabieramy się za ustawienie zmian czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. No ale przecież mój rejestrator jest już podłączony do internetu i automatycznie się synchronizuje.  Tak, ale należy uwzględnić możliwość braku internetu (awaria) lub awarii serwera NTP.

Zaznaczamy opcję DST (Daylight Saving Time)

Zaznaczamy opcję TYDZ (tydzień)

Czas startu ustawiamy na MARZEC OST NI 02:00 (czyli ostatni tydzień marca w Sobotę (na zdjęciach jest błędnie Niedziela) o 02:00 w nocy) przesunięcie +1h

Koniec ustawiamy na PAŹ OST NI 03:00 (czyli ostatni tydzień października w Sobotę  (na zdjęciach jest błędnie Niedziela) o 03:00 w nocy) przesunięcie -1h

klikamy przycisk ZASTOSUJ

Następnie z rozwijanej listy ostawiamy naszą strefę czasową GMT+01:00 i klikamy ZAPISZ

DOPIERO TERAZ ustawiamy prawidłową datę i godzinę i klikamy ZAPISZ

Pozostałe opcje jak format prezentacji daty i godziny jest uzależniony od preferencji użytkownika.

UWAGA: Data i godzina jest podtrzymywana w rejestratorze za pomocą baterii. Najczęściej jest to pastylkowa bateria CR 2032 znajdująca się na płycie głównej rejestratora. (identyczna jak ta w komputerach stacjonarnych). Baterię powinno się wymienić średnio co 1 - 3 lata lub jeżeli data i godzina w rejestratorze po jej ustawieniu bardzo szybko się przestawiają.

INNE ARTYKUŁY:

#01 Jak zgrać materiał video z rejestratora na pamięć USB lub dysk przenośny

#02 Jak zgrać materiał video z rejestratora programem SMART PSS

Pajęczyny na kamerze. Mamy rozwiązanie.

WDR w kamerze. Co to jest i jak to włączyć?

Jak działa system monitoringu?

 

TAGI: błędna data w rejestratorze, błędna data w kamerach, zła data na kamerze, zła data i godzina na nagraniu z rejestratora, synchronizacja daty w rejestratorze z serwerem czasu.

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.


Montaże

System monitoringu dla Ośrodka Zdrowia w Mirsku

Instalowaliśmy kamery w Ośrodku zdrowia w Mirsku. Do części instalacji musieliśmy wykorzystać podnośnik

Więcej…

System alarmowy, monitoringu oraz czujniki dymu i temperatury dla firmy w Mirsku

Kilkanaście czujników ruchu, oraz dymu i temperatury złożyło się na system alarmowy który instalowaliśmy w firmie w Mirsku. Dodatkowo zamontowaliśmy system monitoringu. Poprawiliśmy zasięg internetu montując i konfigurując urządzenia podsufitowe.

Więcej…

Rozbudowany system alarmowy i system monitoringu IP

Prezentujemy zdjęcia z montażu rozbudowanego systemu alarmowego składającego się z kilkudziesięciu czujników przewodowych i bezprzewodowych (ruchu, oraz ciepła i dymu) oraz systemu monitoringu IP wraz z systemem podtrzymania zasilania w razie zaniku prądu. Całość systemu jest monitorowana przez agencję ochrony ALMAK SECURITY. Dodatkowo na terenie obiektu rozmieszczone zostały czujki zewnętrzne.

Więcej…

System alarmowy i system monitoringu dla agroturystyki

System alarmowy z powiadomieniem GSM i system monitoringu dla odnawianego budynku w okolicach Leśnej.

Więcej…

System alarmowy w okolicach Lubania z monitorowaniem sygnałów przez Almak Security

Posiadając system alarmowy wyposażony w możliwość powiadamiania (moduł GSM) o zdarzeniach jesteśmy w stanie otrzymywać informacje będac po za domem lub firmą. Co jednak w przypadku kiedy nie ma nas dłuższy czas. Z pomocą przychodzą firmy zajmujące się ochroną obiektów. Jedną z nich jest ALMAK SECURITY z Lubania. Wprowadzając odpowiednie informacje do naszego systemu alarmowego to agencja ochrony otrzymuje sygnał o zdarzeniach i jest w stanie zareagować.

Istnieje możliwość podpięcia modułu GSM do istniejącego systemu alarmowego, który takiego modułu nie posiada.

Więcej…

System alarmowy w apartamencie w Szklarskiej Porębie

System alarmowy w apartamencie w Szklarskiej Porębie. W luksusowym apartamencie zamontowaliśmy nowoczesny system alarmowy. Zamiast klawiatury zastosowano 7 calowy panel Satela z ekranem dotykowym INT-TSH. Jako czujniki ruchu zamontowaliśmy czujki z nowej serii SLIM firmy Satel. Dodatkowo został zamontowany czujnik gazu ziemnego DG-1 ME sprzężony z systemem alarmowym. System alarmowy posiada możliwość powiadamiania wybranych użytkowników poprzez GSM.

Więcej…

System alarmowy w okolicach Olszyny

W nowo budowanym domu jednorodzinnym w Okolicach Olszyny zainstalowaliśmy system system alarmowy Satel Perfecta. Zastosowane zostały czujniki ruchu z nowej serii Satela SLIM. Sterowanie za pomocą klawiatury, aplikacji lub wiadomości SMS z powiadomieniem GSM.

Więcej…

Wideodomofon Vidos i stacja bramowa z zamkiem kodowym

Zdjęcia z montażu wideodomofonu Vidos oraz stacji bramowej z kamerą z dostępem na kod pin. Funkcjonalności takiego zestawu:

- Możliwość podglądu kto stoi przy furtce oraz rozmowa.

- Otwieranie bramy i furtki za pomącą panelu dotykowego na ekranie.

- Wejście na posesję po podaniu kodu pin przy furtce.

Więcej…
© 1998-2019 Jupiter  GRYFÓW ŚLĄSKI    Kontakt: 757814388, 757811454     E-MAIL     FACEBOOK

Szukaj