Od początku naszej działalności prowadzimy serwis komputerowy. Posiadamy 20 letnie doświadczenie w naprawie laptopów i komputerów stacjonarnych.
Oprócz klasycznych napraw programowych (instalacja systemu operacyjnego, usuwanie złośliwego oprogramowania, odzyskiwanie danych itp.) prowadzimy także naprawy sprzętowe. Diagnostyka i naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów. Wymiany: dysków twardych, matryc, klawiatur w laptopach, zawiasów, gniazd zasilania, usb, audio, wentylatorów, napędów, klawiatur. Na zdjęciach możecie zobaczyć: wymianę klawiatury i wymianę obudowy laptopa. tzw. dolnego i górnego kadłubka (palmrest) w laptopie ACER.


Każdy komputer lub laptop który jest przez nas naprawiany jest bezpłatnie czyszczony. Należy pamiętać o konserwacji swojego sprzętu. Szczególnie w laptopach kilka lat od zakupu zatykają się kurzem wentylator i otwory wentylacyjne. Nadmierne przegrzewanie się laptopów często doprowadza do: uszkodzeń dysków twardych, skrócenia czasu podtrzymania na baterii, wyłączania się podczas pracy co może grozić utratą danych.
Dbajmy więc o nasz sprzęt i jeżeli zauważymy oznaki podwyższonej temperatury pracy, należy sprzęt (laptop, komputer) wyczyścić.

Jeżeli jednak zdarzy się że utraciliśmy ważne dla nas dane a mamy jeszcze działający system operacyjny, należy pamiętać aby w żadnym wypadku nie instalować na komputerze żadnego oprogramowania, ponieważ instalowane oprogramowanie może nadpisać nam usunięte dane. 

Jeżeli chodzi o komputery stacjonarne - częstym objawem z jakim dzwonią do nas klienci to: komputer się nie włącza, nic się nie pojawia na ekranie, diody power się świecą lub migają (czarny ekran). Niestety nie jesteśmy przez telefon jednoznacznie stwierdzić usterki. Potrzebna jest wizyta w serwisie w celu diagnostyki uszkodzenia (w większości przypadków Twoje dane są bezpieczne, bo nie jest to objaw uszkodzenia dysku twardego na którym są zapisane). Może to być objaw braku kontaktu przez któryś z podzespołów i wystarczy wtedy konserwacja, ale przyczyna może być poważniejsza. Dokładnie można to stwierdzić dopiero po dokładnej diagnostyce. 

Wymiana matrycy, oraz dolnej i górnej obudowy laptopaInnym często występującym objawem jest restartowanie się systemu operacyjnego. System ładuje się do pewnego momentu a następnie restartuje się. Czasami wyskakuje niebieski ekran (bluescreen). Opcja naprawy systemu nie przynosi rozwiązania. W większości przypadków Twoje dane są bezpieczne. Nastąpiło uszkodzenie systemu operacyjnego lub jego plików startowych. Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka. Najczęstszymi są: częściowe uszkodzenie dysku twardego (uszkodzone sektory, tzw. bad sectors), wirusy lub szkodliwe oprogramowanie, przerwana aktualizacja systemu operacyjnego.W zależności od przyczyny powstania problemu system nadaje się do naprawy (wszystkie dane pozostają na swoim miejscu) lub nie i wtedy wymagana jest jego reinstalacja po wcześniejszym utworzeniu kopii danych.

Kolejnym typowym objawem w komputerach stacjonarnych są: paski na ekranie lub zmiany kolorów na ekranie (tzw. artefakty). Często powiązane z brakiem możliwości uruchomienia się systemu operacyjnego. Jeżeli wyeliminujemy nieprawidłowe działanie monitora oraz kabla sygnałowego łączącego monitor z komputerem. Przyczyną jest najczęściej uszkodzenie karty graficznej. Jeżeli chodzi o laptopy w grę może wchodzić taśma łącząca matrycę z płytą główną, sama matryca (ekran laptopa), w starszych modelach laptopów także inwerter (przetwornica napięcia). Uszkodzenie inwertera powoduje najczęściej całkowity zanik obrazu, ale wtedy podłączając do laptopa zewnętrzny monitor poprzez złącze VGA lub HDMI otrzymujemy obraz, wtedy także możemy wyeliminować uszkodzenie matrycy i taśmy.

Komputer lub laptop się nie włącza nie świecą się żadne diody. W komputerach stacjonarnych: sprawdź czy masz prąd w gniazdku (podepnij pod inne gniazdko, ale nie w tej samej listwie/przedłużaczu!) , sprawdź kabel zasilający, sprawdź włącznik na samym zasilaczu czy jest na pozycji ON, o ile masz (w nowych typach zasilaczy jest). Jeżeli wszystko sprawdziłeś a mimo to komputer nadal się nie uruchamia to najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie zasilacza. W laptopie w pierwszej kolejności przede wszystkim należy sprawdzić czy działa ładowarka (czy podaje napięcie i czy jest ono prawidłowe). Jeżeli ładowarka jest sprawna wyciągnąć/odłączyć baterię laptopa (jeżeli jest taka możliwość, bo nowsze laptopy mają baterię zamkniętą w obudowie). Jeżeli wcześniej mieliśmy problem z gniazdem ładowania (np. musieliśmy ruszać wtykiem w odpowiedniej pozycji aby ładował baterię) może to świadczyć o całkowitym uszkodzeniu tego gniazda ładowania. Jeżeli laptop nadal się nie włącza to niestety niezbędna jest wizyta w serwisie.

Jest to jedynie kilka typowych objawów.  W razie każdego problemu ze sprzętem służymy pomocą i doświadczeniem. Zapraszamy klientów z miejscowości: Gryfów Śląski, Mirsk, Leśna, Świeradów Zdrój, Olszyna i okolic. Naprawa laptopów i komputerów z gwarancją. Wszystkie nasze naprawy sprzętowe są objęte gwarancją. Podzespoły użyte do napraw są fabrycznie nowe i podlegają gwarancji. Na naprawę wystawiamy paragon lub fakturę.

Poniżej możecie zobaczyć jak w programie diagnostycznym wygląda uszkodzony dysk twardy (magnetyczny). Czerwone punkty oznaczają uszkodzone sektory (bad sectors). Taki dysk kwalifikuje się do wymiany.

 

Zapraszamy wszystkich z miejscowości: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Mirsk, Świeradów Zdrój, Olszyna, Lubań, Leśna, Radoniów, Chmieleń, Karłowice, Oleszna Podgórska, Ubocze, Biedrzychowice, Lubomierz, Pasiecznik, Rząsiny, Złotniki Lubańskie, Giebułtów, Wolimierz, Orłowice, Mroczkowice, Gierczyn, Pobiedna, Przecznica, Kotlina i okolice. Działamy w powiatach: lwóweckim, lubańskim, jeleniogórskim. Firma Jupiter to 20 lat doświadczenia. Oferujemy montaż serwis i konfigurację systemów monitoringu, systemów alarmowych, dostępu do internetu we własnej sieci internetowej. Sprzedaż i serwis kas fiskalnych ELZAB oraz serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego.