Sprawdź ceny internetu
Systemy alarmowe
Elektroniczne systemy zabezpieczeń
Kasy fiskalne
Sprawdź ceny kas fiskalnych ELZAB

Od roku 2000 firma JUPITER jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem kas fiskalnych ELZAB.

ELZAB SA jest firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji, dystrybucji szerokiej gamy kas i drukarek fiskalnych oraz elementów systemów kasowych. Oferuje najwyższej jakości urządzenia fiskalne (kasy fiskalne, drukarki fiskalne), wagi elektroniczne, sprawdzarki cen, szuflady kasowe i akcesoria do integracji systemów kasowych.

Firma szczyci się dostawami do znanych, dużych sieci hipermarketów, polskich sieci detalicznych, sieci sklepów odzieżowych, stacji paliw czy popularnych restauracji. Jednocześnie obsługuje bardzo liczne grono odbiorców z sektora usług i drobnego handlu. Szeroka oferta pozwala na elastyczne dostosowanie różnych produktów (kasy fiskalne, drukarki fiskalne, wagi elektroniczne) do indywidualnych potrzeb, wielkości i profilu placówki handlowej czy charakteru prowadzonej działalności.


Oferujemy kompleksowe wyposażenie i instalację urządzeń, świadczymy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Firma Elzab szczególną wagę przykłada do jakości i niezawodności naszych urządzeń – kasy fiskalne, drukarki fiskalne, wagi elektroniczne i inne urządzenia marki ELZAB produkowane są w warunkach systemu zarządzania jakością zgodnym z normą ISO 9001.

 

 

Co oznacza fiskalizacja kasy?

KASY OFFLINE

Podczas zakupu nowej kasy fiskalnej OFF-LINE, ma ona włączony tryb szkoleniowy. Tryb ten pozwala na wyszkolenie pracowników w zakresie obsługi danej kasy. Można dokonywać na niej próbnej sprzedaży , moduł fiskalny nie jest aktywny, więc raporty dobowe nie są w nim zapisywane. Od tych próbnych transakcji nie musimy oczywiście odprowadzać podatku. Fiskalizacja polega, na aktywowaniu modułu fiskalnego, a polega to na wprowadzeniu do niego numeru NIP podatnika. Od tej pory raporty dobowe są już zapisywane i trzeba odprowadzać podatek od transakcji. Kasa pracuje w trybie fiskalnym.

KASY ON-LINE (od 1 maja 2019r.)

Jednokrotny i niepowtarzalny proces inicjujący pracę pamięci fiskalnej i pamięci chronionej, zakończony wystawieniem raportu fiskalnego fiskalizacji.

Ile kosztuje fiskalizacja kasy?

Fiskalizacja kasy wykonywana przez nas przy zakupie kasy kosztuje obecnie 150zł brutto 

Przegląd kasy fiskalnej. (dotyczy także kas online)

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych kas przez podatników. Przegląd obejmuje:

 • stan wszystkich plomb kasy i zgodność ich z zapisem w książce kasy i dokumentacją serwisu
 • stan obudowy kasy
 • czytelność dokumentów fiskalnych drukowanych przez kasę
 • program kasy, jego wersję, zgodność z zapisami w książce kasy i dokumentacją serwisu
 • poprawność działania kasy, w szczególności w zakresie emisji dokumentów fiskalnych
 • poprawność działania wyświetlacza klienta
 • stan płyty głównej, pamięci fiskalnej i modułu fiskalnego co do zgodności z dokumentacją konstrukcyjną kasy, a wynik przeglądu wraz z zaleceniami należy wpisać do książki kasy.
 • stanu technicznego akumulatorów lub baterii wewnętrznego zasilania kasy;
 • poprawności ustawień zegara kasy.
Obowiązkowy przegląd techniczny kasy obejmuje również:
 • wpis do książki kasy jego wyniku;
 • w przypadku kas on-line zapisanie przeglądu technicznego w pamięci fiskalnej;
 • dołączenie do książki kasy zaleceń pokontrolnych oraz kopii dokumentu potwierdzającego wykonanie przeglądu technicznego, w szczególności wydruku raportu z kasy potwierdzającego dokonanie przeglądu.

Przegląd kasy fiskalnej jest obowiązkowy i wykonywany jest co 2 lata.

Ile kosztuje przegląd kasy fiskalnej?

Przegląd kasy fiskalnej wykonywany przez nas na miejscu kosztuje obecnie 120zł netto, a u klienta 240zł netto (od 2024r.)

Więcej informacji, cennik produktów i aktualne modele na stronie firmy ELZAB