Systemy alarmowe
Elektroniczne systemy zabezpieczeń
Sprawdź ceny internetu
Kasy fiskalne
Sprawdź ceny kas fiskalnych ELZAB
Kasa fiskalna online dla mechaników, serwisów samochodowych i punktów wymiany opon

Nowa ustawa VAT 2019 z dniem 1 maja 2019r. wprowadziła wiele zmian w polityce fiskalnej. Nakłada ona obowiązek na grupy podatników które będą musiały rozpocząć rejestrację sprzedaży za pomocą nowych kas fiskalnych ONLINE. Jedną z pierwszych branż, które będą musiały dokonać zmian będą podatnicy sprzedający paliwo oraz świadczący usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon.

Kasy ONLINE - co to znaczy?

Kasy ONLINE są kasami fiskalnymi, które będą podłączone do internetu tak jak komputer. Będą one wymieniać dane pomiędzy kasą fiskalną, a centralnym repozytorium kas prowadzonym przez Ministerstwo Finansów. Kasa fiskalna ONLINE posiada wbudowaną kartę bezprzewodową lub kartę LAN do podłączenia się przewodem do routera.

Od kiedy trzeba będzie posiadać kasę fiskalną ONLINE

Podatnicy sprzedający paliwo oraz świadczący usługi mechaniki pojazdowej (mechanicy) i punkty wymiany opon będą musieli rozpocząć sprzedaż przy pomocy kasy fiskalnej ONLINE z dniem 1 stycznia 2020r.

Czy będą jakieś ulgi lub odliczenia przy zakupie nowej kasy ONLINE?

Nowi oraz zobligowani do wymiany kas podatnicy (wymienieni w ustawie), którzy dokonują zakupu urządzenia fiskalnego w wersji ONLINE mogą odliczyć od podatku 90% ceny netto urządzenia, jednak nie więcej niż 700zł. Nowi podatnicy, którzy zakupią kasę fiskalną z elektroniczną kopią paragonu NIE MOGĄ ODLICZYĆ od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kasy.

Kara za brak kasy fiskalnej ONLINE

Podatnicy świadczący usługi, o których mowa powyżej, po upływie wskazanych w projektowanej nowelizacji terminach będą zobowiązani ewidencjonować obrót wyłącznie przy pomocy kas rejestrujących online. Jeżeli w tych terminach z obowiązku tego się nie wywiążą, nie tylko utracą prawo do ulgi, lecz nadto narażeni zostaną na ustalenie dodatkowego zobowiązania podatkowego w wysokości odpowiadającej 30% kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług.

Jaka kasa fiskalna dla "mechaników" i punktów wymiany opon i ile kosztuje?

Firma JUPITER jest autoryzowanym dystrybutorem i serwisantem kas fiskalnych ELZAB. Na bazie naszych doświadczeń możemy polecić dla tej branży kasę fiskalną ONLINE ELZAB MINI (wyposażoną w port LAN RJ-45) lub MINI LT (WiFi i BLUETOOTH). Te kasy fiskalne są odporne na pracę w trudnych warunkach jakie spotkać można w tego typu zakładach usługowych. PEŁNĄ SPECYFIKACJĘ KAS ORAZ CENY ZNAJDZIECIE NA STRONIE CENNIKA. Oprócz samej kasy warto zwrócić uwagę, że istnieje możliwość rozpoczęcia przyjmowania płatności bezgotówkowych za pomocą terminali POS

Nie warto czekać do ostatniego dnia!

Z naszych doświadczeń wynika, że trudne decyzje odkłada się w czasie. Jednak w tym przypadku nie warto czekać do ostatecznego terminu. Przygotowanie kasy fiskalnej do pracy trwa jakiś czas. Do pamięci kasy musimy wprowadzić określone usługi i towary specyficzne dla danego punktu. Do naszych obowiązków należy także wykonanie fiskalizacji kasy, czyli uruchomienie jej do sprzedaży.  W ostatnich dniach przed terminem może nastąpić kumulacja zamówień i co za tym idzie wydłużenie terminów, a nawet w ekstremalnych przypadkach braki dostępności kas.

Przeglądy i serwis kasy fiskalnej

Należy pamiętać, że kasa fiskalna, także ONLINE należy do specyficznego towaru. Kasa fiskalna posiada książkę serwisową, którą należy przechowywać razem z kasą fiskalną. Do obowiązków podatnika należy dokonanie przeglądu kasy fiskalnej, której dokonuje wpisany w książkę serwis. (Najczęściej sprzedawca kasy). Zalecane jest więc aby serwis był sprawny, dostępny i pewny, ponieważ za brak przeglądu kasy fiskalnej odpowiada podatnik. Jupiter prowadzi sprzedaż i serwis kas fiskalnych w miejscowościach: Lubań, Leśna, Gryfów Śląski, Mirsk, Lwówek Śląski, Świeradów Zdrój oraz innych miejscowościach powiatów Lwóweckiego, Lubańskiego nieprzerwanie od 2000r.

 

AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA I SERWIS URZĄDZEŃ FISKALNYCH ELZAB

tel. 757814388, 757811454, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GRAFIKI: Piotr Zajda i Ryan McGuire z Pixabay