Kasy fiskalne
Sprawdź ceny kas fiskalnych ELZAB
Sprawdź ceny internetu
Systemy alarmowe
Elektroniczne systemy zabezpieczeń
Mniej niż 30 rekordów w pamięci fiskalnej

Każde urządzenie fiskalne (kasa fiskalna, drukarka fiskalna) posiada wbudowaną pamięć (moduł fiskalny) w której przechowuje wykonywane przez użytkownika raporty dobowe. Po zakupie i fiskalizacji moduł fiskalny jest pusty, ale w miarę użytkowania ulega on zapełnieniu.

Na ile wystarcza pamięć kasy fiskalnej?

W zależności jak często będziemy wykonywać raport dobowy na tak długi okres wystarczy nam pamięć kasy. W przypadku codziennego wykonywania raportu dobowego pamięć kasy powinna nam wystarczyć na 5 lat. Jeżeli raport dobowy wykonujemy rzadziej to czas się wydłuży.

Kiedy kończy się pamięć (moduł fiskalny)

Kasa fiskalna zgłasza nam kończącą się pamięć kasy fiskalnej za pomocą komunikatu wyświetlanego na wyświetlaczu. (niektóre modele mogą drukować tę informację na raporcie dobowym). Komunikat może mieć różną formę np.:

  • MNIEJ niż 30 rek. (nie ma odliczania!)
  • MNIEJ NIŻ 30 WOLNYCH REKORDÓW W PAMIĘCI FISK. 
  • pozostało w pamięci fiskalnej wolnych miejsc xx. (odliczanie)
  • MODUŁ W TR. TYLKO ODCZYT (jeżeli poprzedzone poprzednimi komunikatami to skończyła się pamięć)
  • MODUŁ TYLKO ODCZYT (jeżeli poprzedzone poprzednimi komunikatami to skończyła się pamięć)

JAK NAJSZYBCIEJ SKONTAKTUJ SIĘ Z SERWISEM KASY FISKALNEJ.

Kasy fiskalne ONLINE

Od 1 maja 2019r weszła w życie nowa ustawa o podatku VAT, oraz rozporządzenie MF, które wymaga od przedsiębiorców poszczególnych branż sprzedaż przy pomocy kas fiskalnej ONLINE.

- od 1 stycznia 2020r. - podatnicy sprzedający paliwo oraz świadczący usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon;
- od 1 lipca 2020r. - świadczący usługi związane z gastronomią, hotelarstwem (także sezonowo) oraz sprzedażą węgla;
- od 1 stycznia 2021r. - podatnicy świadczący usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów oraz z branży fitness.

W przypadku konieczności wymiany kasy fiskalnej warto zastanowić się już teraz nad zakupem kasy ONLINE, ponieważ w przyszłości wszystkie branże będą musiały prowadzić sprzedaż przy pomocy takiej kasy fiskalnej ONLINE.

Firma JUPITER jest autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem urządzeń fiskalnych ELZAB. Prowadzimy sprzedaż i serwis kas fiskalnych ONLINE w miejscowościach: Lubań, Leśna, Gryfów Śląski, Mirsk, Lwówek Śląski, Świeradów Zdrój oraz innych miejscowościach powiatów Lwóweckiego, Lubańskiego nieprzerwanie od 2000r.

 

AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA I SERWIS URZĄDZEŃ FISKALNYCH ELZAB

tel. 757814388, 757811454, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.